Kis iskolák sportverseny 2024-03-27 08:00
Szakszövetségi versenykiírások 2024-03-21 11:36
Atlétika 2024-03-21 08:30

Archívum

Itt a vakáció

A nyári szünet már lassan egy hónapja tart, a strandlabdajátékok befejezésével pedig a Diákolimpiai küzdelmek is véget értek. Gratulálunk a szép eredményekhez, és kellemes pihenést a nyárra! :)

Strandlabdajátékok Diákolimpia®

Hétvégén rendezték meg a Strandlabdajátékok Diákolimpiáját, ahol a Pest megyei iskolák szép eredménnyel zárták a tanévet.

Siófokon került megrendezésre a strandlabdarúgás ahol a IV. korcsoportban Kistarcsa, Simándy Általános Iskola csapata az ötödik, a szigetszentmiklósi József Attila Általános Iskola a hetedik helyen végzett. Az V-VI. korcsoportban a váci Madách Imre Gimnázium a hatodik helyen zárta a tornát.

Balatonkenesén rendezték meg a Strandkézilabda Diákolimpiát, ahol az Abonyi Somogyi Imre Általános Iskola a hetedik helyet szerezte meg.

Sportszakmai képzés

A Budapesti Sportszövetségek Uniója 2015 őszén ismét elindítja sportszakmai képzéseit.

Jelentkezni sportedző,sportoktató valamint sportszervező, - menedzser szakra lehet.

Bővebb információ a tanfolyamról ITT található.

Diáksportért kitüntetés

A Magyar Diáksport Szövetség megtartotta évi rendes küldöttgyűlését, amelyen immár hagyományosan átadásra kerültek a „Diáksportért” díjak a diáksportban hosszú évek óta lelkiismeretesen dolgozó testnevelők, intézményvezetők áldozatos munkájának elismeréseként.

Ebben az évben Pest megyéből Pajor Ferencné kapta, aki több mint 45 éve dolgozik testnevelőként a váci Boronkay György Műszaki Szakközépiskola, Gimnázium és Kollégium iskolájában. Munkáját kiemelkedően eredményes tehetséggondozás és versenyeztetés jellemzi a kezdetek óta. Atlétikában az utóbbi 10 év mindegyikében több dobogós helyezést értek el tanítványai az országos döntőkön. Munkaközösség-vezetőként nagy szerepe volt abban is, hogy a Boronkay az ország egyik legeredményesebb iskolája a diákolimpiai versenyek összesítése alapján.

Örkényben zártuk a tanévet

Június 18-án Örkényben rendeztük meg a szakreferensek tanévzáró értekezletét.

Az iskolai év végén már hagyományosan minden évben más intézményt, települést

látogatunk meg, így egy kicsit betekintést nyerünk az ott folyó iskolai életbe.

Ennek a tanévnek a végén az örkényi Huszka Hermina Általános Iskolába kaptunk

meghívást.

Labdajátékok Diákolimpia®

Június 14-16 között Egerben rendezték meg a III. korcsoportos Diákolimpiai Labdajákok Országos Döntőjét. Megyénket labdarúgásban az alsónémedi Széchenyi István Általános Iskola képviselte akik a tizenkilencedik helyen zárták a tornát. Kosárlabdában a Dunakeszi Széchenyi István csapata a nyolcadik helyen végzett.

A Kézilabda Diákolimpia® Országos Döntőjében a Budaörsi Herman Ottó Általános Iskola bronzéremmel távozhatott a három napos eseményről.

,,Jó tanuló - jó sportoló" díjátadás

Mintegy 340 fiatal érdemelte ki idén a “Magyarország Jó tanulója – Jó sportolója” díjat, s közülük 96-an szerdán a Földművelésügyi Minisztériumban vették át oklevelüket Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért és Dr. Simicskó István sportért felelős államtitkártól.

Czunyiné Bertalan Judit hangsúlyozta, a tehetséges diákokat és tanáraikat több díj átadásával is elismeri a kormány – utalva a közelmúltban átadott Bonis Bona-díjakra, valamint az OKTV díjaira, a Nemzeti Tehetség Program rendszerére. A „ Magyarország Jó tanulója – Jó sportolója” díj, elismerés azoknak jár, akik egyaránt folyamatos és kiváló teljesítményt nyújtanak az iskolai tanulmányaikban, valamint sportban elért eredményeikkel is az élvonalban vannak. Mintát és példát adva ezzel diáktársaiknak, hogy lehet egyszerre mindkettőben kitűnni.

Az államtitkár asszony a test és szellem közös pallérozásának fontosságát kiemelve a díjazottaknak elmondta: “a sport révén a szorgalom, kitartás, sportszerűség olyan kincsek, amelyek hatásait a későbbiekben is érezni fogjátok”, valamint hangsúlyozta, hogy a kormány egyértelműen a tehetséggondozás és segítség pártján áll.

Június 5-8 között Debrecenben kerültek megrendezésre a IV. korcsoportos Labdajátékok Diákolimpia® Országos Döntői.

Megyénket kézilabdában a dabasi Táncsics Mihály Gimnázium, kosárlabdában a budakeszi Széchenyi István Általános Iskola csapata képviselte, akik a második helyen végeztek az országos döntőben. A Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola kispályás fociban volt érdekelt, és a kilencedik helyen zárták a tornát.

Kézilabda Diákolimpia® Országos Döntő

Május 29-31. között Nyíregyházán rendezték meg az V. korcsoportos Kézilabda Diákolimpia® Országos Döntőjét.

Megyénket a lányoknál a váci Madách Imre Gimnázium csapata képviselte, akik a hetedik helyen zárták a tornát.

A fiúknál a dabasi Táncsics Mihály Gimnázium az ötödik, a váci Boronkay György MSZKI csapata a hatodik helyen végzett.

Atlétika Diákolimpia® Országos Döntő

Május 28 - június 2 között zajlottak le az Atlétika Diákolimpia® Országos Döntői. A hat napos versenynek Székesfehérváron a Bregyó Közi Regionális Atlétikai Központ, valamint a budapesti Ikarus pálya adott otthont. A Pest megyei iskolák diákjai jól szerepeltek, legyen szó bármelyik korcsoportról.

Az általános iskolák közül az abonyi Somogyi Imre Általános Iskola csapata bizonyult a legjobbnak, akik a III. korcsoportos leány 4*100 m váltóban szereztek Diákolimpiai címet.A középiskolák közül a váci Boronkay György MSZKI diákjai több versenyszámban is a dobogó legfelső fokára állhattak. Gratulálunk!

A Pest megyei eredmények ITT megtalálhatók.